Dziś mamy szyby zespolone – czyli w fabryce dwie, trzy, a nawet cztery szyby łączone są w pakiet i potem wstawiane do okna. Taki pakiet co najmniej dwóch szyb nazywa się szybą zespoloną.
Dzięki temu, że cała ta procedura odbywa się w fabryce, my nie musimy już czyścić szyb wewnątrz zespolenia, bo to raz na jutro zrobiła za nas maszyna, po czym szczelnie zamknęła ( tak, tak, też maszyna, może inna, ale jednak) te dwie szyby ze sobą, napełniła przestrzeń pomiędzy nimi odpowiednim gazem – powietrzem czy argonem.
W środku zespolenia, pomiędzy poszczególnymi szybami występuje tzw. ramka dystansowa, której zadaniem jest niedopuszczenie do zetknięcia się a tym samym uszkodzenia poszczególnych szyb w zespoleniu. Ramka dystansowa w oknach może mieć różną szerokość i wykonana także może być z różnych substancji.
Pamiętajmy jednak, że najzimniejszą w brew pozorom ramką jest – aluminiowa, a najcieplejsza – z tworzywa sztucznego. Ciepła ramka tworzywowa może obniżyć współczynnik przenikania ciepła okna o jakieś 0,1 W/m2*K.
Współczynnik przenikania ciepła, czyli po prostu ilość uciekającego nam przez okno ciepła jest różny dla szyb i dla okien, gdyż okno składa się nie tylko z szyby zespolonej, ale i z profilu, okuć, etc.
Pamiętajmy także, że im więcej szyb, im lepsze powłoki, którymi są powlekane tym niższy współczynnik przenikania ciepła. Współczynnik przenikania ciepła Okna Olsztyn to suma parametrów wszystkich elementów składających się na okno.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.